Telefon:24 2351348

BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

W bibliotece chętnie Cię widzę, nie stawiam stopni. W bibliotece możesz:

Mieć spokój, myśleć. Uśmiechać się. Wyszukiwać informacje. Czytać czasopisma. Wypożyczać książki.

W bibliotece pracuje pani Anna Rymarkiewicz. Wypożyczalnia, czytelnia oraz Multimedialne Centrum Informacji czynne są codziennie w godzinach 7.40 - 15.00

Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej w czasie epidemii

Przegląd wydarzeń 2022-2023

Konkurs czytelniczy „W kręgu mocy magicznego drzewa”

W styczniu 2023 roku biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas: piątej i dwóch szóstych udział w konkursie czytelniczym „W kręgu mocy magicznego drzewa”. Rywalizacja dotyczyła pierwszej części bestsellerowej serii „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Nasze bezpieczeństwo na drodze

Jesień i zima to trudny czas dla pieszych. Krótkie, pochmurne oraz mgliste dni są nie tylko przyczyną obniżonego nastroju i dekoncentracji, ale przede wszystkim sprawiają, że użytkownicy dróg są mniej widoczni. Biblioteka szkolna w trosce o bezpieczeństwo dzieci przygotowała dla uczniów klasy I zajęcia pn. „Bądź widoczny na drodze”.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Mikołajki w bibliotece

Tradycyjnie 6 grudnia w bibliotece szkolnej gościli uczniowie klas trzecich. W tym radosnym dniu podjęto temat świętego Mikołaja, który żył na przełomie III i IV w. w Azji Mniejszej. Od najmłodszych lat był bardzo wrażliwy na ludzką biedę i cierpienie oraz niezwykle pobożny. Gdy został wybrany na biskupa Miry swoją pomocą obdarzał wszystkich potrzebujących, korzystając przy tym ze swego rodzinnego majątku.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Detektywistyczna Noc Bibliotek

13 października 2022 r uczniowie klasy piątej wzięli udział w Detektywistycznej Nocy Bibliotek, realizowanej w tym roku pod hasłem „To musi się powieść”. Wydarzenie nawiązywało do cyklicznej akcji – Nocy Bibliotek, którą w 2015 roku zainicjowały: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteka Narodowa przy wsparciu Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę akcji wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Przegląd wydarzeń 2021-2022

Wychowanie do wartości - patriotyzm

Patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie. Nasza biblioteka zgodnie z zadaniami stawianymi przed szkołą wprowadza uczniów w świat wartości oraz wzmacnia poczucie tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej.
    Czytaj więcej

Czytelnicze poranki w bibliotece

Zadaniem każdej szkoły podstawowej jest wprowadzanie uczniów w świat literatury, umacnianie ich zainteresowań czytelniczych oraz wyposażanie w kompetencje potrzebne do krytycznego odbioru utworów literackich i innych tekstów kultury
    Czytaj więcej

Nasi kochani seniorzy

W bibliotece pamiętamy też o Dniu Babci i Dniu Dziadka! Oprócz okolicznościowych gazetek i plakatów proponujemy naszym czytelnikom książki, których bohaterowie są seniorami rodów

    Czytaj więcej

Święta Bożego Narodzenia wśród książek

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w naszej polskiej obrzędowości… Biblioteka szkolna od wielu lat stara się wzmacniać w uczniach poczucie tożsamości narodowej w odniesieniu do kultury europejskiej oraz światowej.
    Czytaj więcej

Papież Jan Paweł II – święty naszych czasów

15 października 2021 roku w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu „Papież Jan Paweł II – święty naszych czasów” adresowany do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych.
Obejrzyj prezentację

    Czytaj więcej

Nowi błogosławieni

W niedzielę 12 września 2021 roku grono polskich błogosławionych Kościoła katolickiego powiększyło się o kolejne dwie osoby - Elżbietę Różę Czacką i kard. Stefana Wyszyńskiego.

    Czytaj więcej

Ważne

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! W bibliotece szkolnej są dostępne bieżące i archiwalne numery wielu popularnych czasopism dziecięcych, młodzieżowych i pedagogicznych. Miesięczniki, dwumiesięczniki oraz kwartalniki pomagają w nauce czytania, rozbudzają wyobraźnię, ćwiczą logicznego myślenia, są pełne ciekawostek, rozwijają poczucie humoru. Czytaj więcej

Wystawy biblioteczne

Warto przeczytać