Telefon:24 2351348

BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

W bibliotece chętnie Cię widzę, nie stawiam stopni. W bibliotece możesz:

Mieć spokój, myśleć. Uśmiechać się. Wyszukiwać informacje. Czytać czasopisma. Wypożyczać książki.

W bibliotece pracuje pani Anna Rymarkiewicz. Wypożyczalnia, czytelnia oraz Multimedialne Centrum Informacji czynne są codziennie w godzinach 7.40 - 15.00

Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej w czasie epidemii

Przegląd wydarzeń 2023-2024

Konkurs plastyczny o patronie szkoły

10 listopada 2023 r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Andrzej Małkowski – patron mojej szkoły”.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Czytelnicze spotkanie z Kicią Kocią

20 i 21 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich pań udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej na „Bliskie czytelnicze spotkania z Kicią Kocią”.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Przegląd wydarzeń 2022-2023

Wyjątkowe czytelniczki

Zapewne znacie już indywidualne i klasowe roczne wyniki wypożyczeń… Mam nadzieję, że jesteście z nich dumni. Szczególne słowa uznania należą się jednak dwóm pierwszoklasistkom, które w bieżącym roku pobiły wszelkie rekordy czytelnictwa ;-)))
    Czytaj więcej

Biblioteczne wsparcie

W ramach pracy pedagogicznej biblioteka szkolna oferuje uczniom wsparcie w przygotowaniu do różnorodnych konkursów. To tutaj mogą skorzystać z gromadzonych zasobów w postaci książek, czasopism czy filmów. Tutaj powstają ciekawe prace plastyczne oraz szlifowane są recytatorskie talenty.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Konkurs czytelniczy

W czerwcu 2023 roku odbył się finał konkursu czytelniczego dedykowanego uczniom klas drugich i trzecich. Aby wziąć w nim udział należało w trakcie roku szkolnego przeczytać minimum pięć książek z serii oraz wykazać się bystrością umysłu, logicznym myśleniem i spostrzegawczością w trakcie rozwiązywania kilkunastu zagadek.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny

26 maja 2023 r. w bibliotece zgromadzili się pierwszoklasiści – uczestnicy konkursu plastycznego, pn. „Czytam książki z mamą i tatą”. Zadanie uczestników polegało na wypożyczeniu i przeczytaniu trzech dowolnych książek wspólnie z rodzicami. Następnie należało wykonać dowolną techniką płaską pracę plastyczną w formacie A3.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Projekt edukacyjny

W kwietniu i maju 2023 roku biblioteka szkolna realizowała projekt edukacyjny, pt. „POJECIA ZNAMY I BEZPIECZNIE KORZYSTAMY… Z INTERNETU”. Adresatami inicjatywy była cala społeczność szkolna, chociaż aktywnie włączyli się w nią uczniowie klas 4-8.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Bardzo dziękuję uczniom klasy 1 a za złożone życzenia i piękną laurkę – uzupełnioną własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. Wasza wizyta sprawiła mi dużo radości i napełniła moje serce otuchą. Dla takich chwil warto żyć ;-)
    Czytaj więcej

Wystawa "Mikołaj Kopernik"

Przez trzy tygodnie, w dniach 1-23 marca, na szkolnym korytarzu przed biblioteką gościł słynny polski astronom Mikołaj Kopernik… Wystawa „Wtrzymał Słońce, ruszył Ziemię” powstała, by uczcić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci słynnego torunianina i zaakcentować Rok Mikołaja Kopernika, ustanowiony przez Senat RP.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Czytająca szkoła

W bieżącym roku szkolnym nadal dbamy o rozbudzanie zainteresowania książkami, szczególnie wśród najmłodszych. W klasach I – III wychowawczynie pielęgnują zwyczaj codziennego czytania na rozpoczęcie zajęć. Tym samym realizujemy ogólnopolski program rozwoju czytelnictwa propagowany przez Fundację ABC XXI, pt.„Czytająca szkoła”.
    Czytaj więcej

Konkurs czytelniczy „W kręgu mocy magicznego drzewa”

W styczniu 2023 roku biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas: piątej i dwóch szóstych udział w konkursie czytelniczym „W kręgu mocy magicznego drzewa”. Rywalizacja dotyczyła pierwszej części bestsellerowej serii „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Nasze bezpieczeństwo na drodze

Jesień i zima to trudny czas dla pieszych. Krótkie, pochmurne oraz mgliste dni są nie tylko przyczyną obniżonego nastroju i dekoncentracji, ale przede wszystkim sprawiają, że użytkownicy dróg są mniej widoczni. Biblioteka szkolna w trosce o bezpieczeństwo dzieci przygotowała dla uczniów klasy I zajęcia pn. „Bądź widoczny na drodze”.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Mikołajki w bibliotece

Tradycyjnie 6 grudnia w bibliotece szkolnej gościli uczniowie klas trzecich. W tym radosnym dniu podjęto temat świętego Mikołaja, który żył na przełomie III i IV w. w Azji Mniejszej. Od najmłodszych lat był bardzo wrażliwy na ludzką biedę i cierpienie oraz niezwykle pobożny. Gdy został wybrany na biskupa Miry swoją pomocą obdarzał wszystkich potrzebujących, korzystając przy tym ze swego rodzinnego majątku.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Detektywistyczna Noc Bibliotek

13 października 2022 r uczniowie klasy piątej wzięli udział w Detektywistycznej Nocy Bibliotek, realizowanej w tym roku pod hasłem „To musi się powieść”. Wydarzenie nawiązywało do cyklicznej akcji – Nocy Bibliotek, którą w 2015 roku zainicjowały: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteka Narodowa przy wsparciu Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę akcji wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Wycieczka do Otrębus

21 września 2022 r. biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas trzecich przedmiotową wycieczkę do Otrębus. Opiekę sprawowały pp. Anna Rymarkiewicz, Elżbieta Kowalska i Ewelina Dobaczewska. Nad grupą czworga dzieci z Ukrainy czuwała pani Oksana Brevko. Wyjazd służył realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego dla I etapu edukacyjnego oraz realizacji programu nauczania.
    Czytaj więcej
    Galeria zdjęć

Ważne

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! W bibliotece szkolnej są dostępne bieżące i archiwalne numery wielu popularnych czasopism dziecięcych, młodzieżowych i pedagogicznych. Miesięczniki, dwumiesięczniki oraz kwartalniki pomagają w nauce czytania, rozbudzają wyobraźnię, ćwiczą logicznego myślenia, są pełne ciekawostek, rozwijają poczucie humoru. Czytaj więcej

Wystawy biblioteczne

Warto przeczytać