"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości."Albert Einstein

Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Małkowskiego przez paręnaście lat była ośmioklasową szkołą podstawową, od 1 września 1998 r. zaczęła się przekształcać w sześcioletnią szkołę podstawową. Na I i II etapie edukacyjnym przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki w gimnazjach. Od 10 listopada 1990 roku nosi imię Andrzeja Małkowskiego.

INFORMACJE BIEŻĄCE


Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "WISŁA, JAKĄ ZNAM", który odbędzie się 10 stycznia 2017 r.  Czytaj więcej

AUDYCJA MUZYCZNA

18 PAŹDZIERNIKA 2016 roku nasi uczniowie drugi raz w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w audycji umuzykalniającej przygotowanej przez pracowników Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. W. Lutosławskiego. Tytuł spotkania brzmiał „Kto pisze, a kto gra - o kompozytorach i wykonawcach”. Swoje instrumentalne umiejętności zaprezentowały pp. Anna Gruszczyńska i Martyna Kocik. Panie z akompaniamentem pana Stanisława Psarskiego wykonały utwory J. S. Bacha, L. van Beethovena, J. Haydn ‘a, R. Schumanna oraz J. Straussa. Artystki przybliżyły zgromadzonym uczniom budowę i brzmienie fletu poprzecznego oraz wiolonczeli. Całość prowadziła pani Anna Radomska – Urbanek. Dziękujemy za obszerną wiedzę muzyczną przekazywaną z pasją i zaangażowaniem!

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 PAŹDZIERNIKA 2016 roku świętowaliśmy przyjęcie dzieci z klasy pierwszej w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przemową pana dyrektora Mariana Żuchniewicza. Następnie głos zabrał wójt gminy - pan Jarzy Sochacki, który złożył życzenia najpierw maluchom, a potem nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Podczas programu artystycznego, przygotowanego przez p. Izę Komorowską, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje recytatorskie i wokalne umiejętności. Głównym punktem ceremonii było jednak ślubowanie przed sztandarem szkoły. Nowi uczniowie złożyli też kwiaty pod tablicą patrona, zostawili swoje odciski w pamiątkowej księdze oraz zostali obdarowani kolorowymi słownikami. Na trawniku przed szkołą posadzono również drzewko, które od tej pory będzie rosło razem z dziećmi i bacznie przyglądało się ich szkolnym sukcesom. Miłym akcentem okazał się poczęstunek dla maluchów. W drugiej części uroczystości kilka ciepłych słów pod adresem rady pedagogicznej wygłosiła przewodnicząca rady rodziców - p. Barbara Stępniak. O święcie nauczycieli pamiętał także Samorząd Uczniowski, który przygotował krótki, aczkolwiek zabawny program artystyczny. Dziewczęta i chłopcy złożyli okolicznościowe życzenia i wręczyli kwiaty. Ten dzień na długo postanie w naszej pamięci!   Galeria zdjęć

KLASY TRZECIE NA WYCIECZCE W PŁOCKU

11 PAŹDZIERNIKA 2016 roku uczniowie obydwu klas trzecich wybrali się do Płocka. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Bibliotece Pedagogicznej. Tam dzieci zostały przyjęte niezwykle ciepło przez panie bibliotekarki, które zadbały, by trzecioklasiści się nie nudzili. Kiedy jedna grupa poznawała tekst literacki i tworzyła barwne konstrukcje z klocków lego, to druga przypominała sobie słownictwo związane z książką i biblioteką. Co ciekawe, odgadnięte hasła należało wpisać do diagramu ręką przeciwną do tej, którą się zawsze pisze. Sztuka ta nie okazała się łatwa i niektórym przysparzała wiele trudności! Na zakończenie wizyty uczniowie złożyli przysięgę czytelnika i zostali pasowani. Otrzymali też pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci wraz z opiekunkami udały się do Muzeum Mazowieckiego. Tym razem zajęcia odbyły się w Spichlerzu, gdzie znajdują się zbiory etnograficzne. Na miejscu p. Grzegorz Piaskowski przybliżył uczniom życie ludzi mieszkających w skrajnych warunkach klimatycznych. I tak spotkali się oni z Eskimosami, ludami Afryki Północnej i Południowej, zawitali w najwyższe góry świata – Himalaje i poznali życie Tybetańczyków. Wszyscy docenili też uroki Polinezji. Na zakończenie odwiedzono wystawę: „Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji.” Takim oto sposobem uczniowie odbyli wyprawę dookoła świata. Toteż strudzeni, ale szczęśliwi z radością powrócili do szkoły!   Galeria zdjęć   UWAGA KONKURS!
PS Na stronie biblioteki znajdziecie pytania do lekcji muzealnej: „Wyprawa dookoła świata”. Spróbujcie poszukać na nie odpowiedzi. Nagroda czeka!

Z WIZYTĄ W PIEKARNI

19 WRZEŚNIA 2016 roku w ramach zajęć edukacyjnych z tematyki „Od ziarenka do bochenka” uczniowie klas trzecich złożyli wizytę w pobliskiej piekarni. Dzieci zobaczyły magazyn z mąką oraz pomieszczenia, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby, bułki, chałki. Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza i uważnie śledzili etapy powstawania chleba. Poznali też produkty potrzebne do wypieku różnego rodzaju pieczywa, a także maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani torbą pysznych cukierków. Wychowawczynie klas trzecich dziękują kierownictwu piekarni za gościnność i przeprowadzenie jakże oryginalnych zajęć. A czy wy wiecie: 1. W jakiej temperaturze wypieka się chleb? 2. Ile godzin powinno upłynąć od upieczenia do zjedzenia chleba? 3. Jak powinno się przechowywać chleb?   Galeria zdjęć

WYBRALIŚMY WŁADZE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

14 WRZEŚNIA 2016 roku odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele klas I – VI wyłonili spośród swojego grona zarząd. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą została Laura Jakubowska, a jej zastępczynią - Wiktoria Borkowska. Funkcję sekretarza będzie pełniła Oliwia Mikołajczyk, zaś stanowisko szkolnego skarbnika powierzono Maciejowi Kowalskiemu. Warto dodać, iż wybrani uczniowie uczęszczają do klasy VI. Pani Danuta Falkowska, która opiekuje się samorządem, pogratulowała nowo wybranym oraz życzyła im kreatywności. Liczymy na atrakcyjne działania!

UROCZYSTE ROPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 WRZEŚNIA 2016 roku dla 211. uczniów naszej szkoły rozpoczął się nowy rok szkolny. Na uroczystym apelu spotkali się dyrektor szkoły, pan Marian Żuchniewicz, wicedyrektor pan Jacek Ciesielski, wójt gminy pan Jerzy Sochacki, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów. Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi, którzy z obawą i niepewnością, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie. Zrobimy wszystko, aby i oni dobrze czuli się w murach szkoły. Część artystyczną, nawiązującą do minionych wakacji oraz rocznicowych wydarzeń z historii naszego kraju, przedstawili uczniowie klasy piątej, przygotowani przez p. Urszulę Pietruszewską i p. Zofię Różycką. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce. Powodzenia!   Galeria zdjęć

KARTKI Z PAMIĘTNIKA

SILVA RERUM
POMOC DLA FRANIA WOJTALEWICZA

30 kwietnia 2016 r. zakończyliśmy zbiórkę makulatury na rzecz Franka Wojtalewicza. Informujemy, że wszyscy, którzy włączyli się w akcję (ze szkoły podstawowej i gimnazjum) zebrali łącznie 1620 kg makulatury. Wartość sprzedanego surowca wynosi 567 zł. Pomagajmy, naprawdę warto.

UWAGA FLUORYZACJA

Pielęgniarka szkolna przypomina o comiesięcznej fluoryzacji! Uczniowie na dwa dni przed zabiegiem są proszeni o przyniesienie szczoteczek do mycia zębów. Pamiętajcie, że zdrowe zęby są podstawą zdrowia całego organizmu!

POMÓŻMY PAWEŁKOWI

Przypominamy, że już kolejny rok trwa zbiórka plastikowych nakrętek na rehabilitację dla Pawełka Kalinowskiego. Cierpi on na spastyczny 4-kończynowy niedowład, opóźniony rozwój psychomotoryczny oraz objawowy Zespół Westa.W ciągu kilku lat zebraliśmy ponad 1000 kg korków Również w tym roku zaoferujmy mu swoją pomoc.